Kingston Brass KVPB30MBB7 Templeton 30" Console Sink with Brass Legs (8-Inch, 3 Hole), Carrara Marble/Brushed Brass
★★★★★ 4.7 75 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by monikanitkowska.pl
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 15
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
  • Includes Italian Carrara Marble vanity top with backsplash
  • Includes Classical style brass console legs
  • Overall size: (L)30" x (W)22" x (H)38"
  • Bowl size: (L)14-3/4" x (W)11-13/16" x (D)6-1/4"
  • Sink top is pre-drilled to accommodate 8" widespread faucet
UPC 196507315010
Size 30'' (L) x 22'' (W) x 38'' (H)
Color Carrara Marble/Brushed Brass
Shape Rectangular
Style Templeton
Brand Name Kingston Brass
Drain Type Drain not included
Hole Count 3
Unit Count 1.0 Count
Item Weight 82.7 Pounds
Finish Types Carrara Marble/Brushed Brass
Manufacturer Kingston Brass
Model Number KVPB30MBB7
Material Type Brass, Marble
Item Type Name 30" Console Sink with Brass Legs (8-Inch, 3 Hole)
Installation Type Wall-Mount
Included Components Vanity Top; Console Sink Legs; Shelf
Manufacturer Part Number KVPB30MBB7
Item Dimensions D x W x H 22"D x 30"W x 38"H
Product Care Instructions Wipe with Dry Cloth
Global Trade Identification Number 00196507315010
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.7 out of 5
★★★★★
75 ratings | 31 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
86% (65)
4 stars
2% (2)
3 stars
1% (1)
2 stars
1% (1)
1 star
10% (8)